Για πληρωμή συνδρομής μέλους

Περισσότερες πληροφορίες: τηλ. 22874050

Αθλητής του ΓΣΠ στην τρίτη θέση του Διεθνούς Μαραθώνιου Λεμεσού

O ρωσικής καταγωγής αθλητής του ΓΣΠ Πάβελ Μπορόντιν, με χρόνο 2:38:42 πήρε την τρίτη θέση στους Άντρες, στον ΟΠΑΠ Μαραθώνιο Λεμεσού ΓΣΟ, που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 19 Μαρτίου 2017. Ο Μπορόντιν ανέβηκε για δεύτερη συνεχή χρονιά στο βάθρο των νικητών.

Στους αγωνιστικούς δρόμους, του ΟΠΑΠ Μαραθώνιου Λεμεσού ΓΣΟ, συμμετείχαν περίπου 5.000 δρομείς, από 61 χώρες (στον αγώνα έτρεξαν 2.000 ξένοι δρομείς). Κενυάτες αθλητές κέρδισαν τόσο τον μαραθώνιο όσο και τον ημιμαραθώνιο, στους Άντρες και στις Γυναίκες. Στον ημιμαραθώνιο σημειώθηκαν και δύο νέα ρεκόρ διαδρομής, με τους νικητές να παίρνουν έξτρα μπόνους €2.000 για αυτή τους την επιτυχία.

Στο Παγκύπριο Πρωτάθλημα Γυναικών της ΚΟΕΑΣ δεύτερη κατετάγει η Έλια Ιωάννου (3:32:48) του ΓΣΠ. Εξάλλου, η Ελπίδα Χριστοδουλίδου του ΓΣΠ, πήρε την πρώτη θέση στον Αγώνα 5 χιλιομέτρων, με 00:20:03.